Curts seleccionats per al ForadCamp 2016

Ja es coneixen els 14 curtmetratges que integraran la Secció Oficial de ForadCamp 2016. Hi haurà representació nacional, amb tres pel·lícules espanyoles (dues de les quals, catalanes), i després treballs provinents d’Alemanya, Belarús, França, Letònia, Noruega, Països Baixos, Polònia, Portugal, Rússia, i una coproducció de Països Baixos-Nova Zelanda.

Aquestes són les 14 pel·lícules seleccionades:

  • “165/60”, de Anton Brutski (Belarús, 2014, 17 min.).
  • “Beyond the forest”, de Francesca Bertin & Leonhard Kaufmann (Alemanya, 2015, 9 min.).
  • “Borda d’água”, de João Viegas & Miguel Canaverde (Portugal, 2015, 18 min.).
  • “Establishing Eden”, de Margit Lukács & Persijn Broersen (Països Baixos, Nova Zelanda, 2016, 10 min.).
  • “Fóra do Continente”, de Nico Martínez Millán (Espanya, 2014, 20 min.).
  • “Inamovibles”, de Tànit Fernández & Isaac Rodríguez (Espanya, 2015, 5 min.).
  • “Miejsce”, de Julia Popławska (Polònia, 2015, 15 min.).
  • “Mot nord (North bound)”, de Jørn Nyseth Ranum (Noruega, 2015, 10 min.).
  • “Nobody Dies Here”, de Simon Panay (França, 2016, 23 min.).
  • “Obiekt”, de Paulina Skibińska (Polònia, 2015, 15 min.).
  • “Rumba (Waterfall)”, de Laila Pakalnina (Letònia, 2016, 20 min.).
  • “Som pastor”, de Borja Zauzen (Espanya, 2015, 8 min.).
  • “Strana Udehe (Udehe country)”, de Ivan Golovnev (Rússia, 2015, 26 min.).
  • “The art of flying”, de Jan van Ijken (Països Baixos, 2015, 7 min.).

L’exhibició dels curtmetratges seleccionats tindrà lloc al municipi del Figaró-Montmany, el cap de setmana del 8 i 9 d’octubre de 2016. La programació de la Mostra estarà disponible a mitjans de setembre en el nostre web.

Curts seleccionats per al ForadCamp 2015

Ja es coneixen els 10 curtmetratges que integraran la Secció Oficial de ForadCamp 2015. Hi haurà representació nacional, amb quatre pel·lícules espanyoles (dues de les quals, catalanes), i després treballs provinents d’Argentina, Bèlgica, Canadà, Paraguai i dues coproduccions, una França-Itàlia i l’altra Suïssa-Japó.

Aquestes són les 10 pel·lícules seleccionades:

  •  “Anima”, de Simon Gillard (Bèlgica, 2014).
  •  “Calendar girls”, de Lisa Birke (Canadà, 2014).
  •  “Carta a Nura”, de Macià Florit Campins (España, 2014).
  •  “Comer del monte”, de Andrea Ruffini (Paraguai, 2014)).
  •  “Espès”, de Tanit Fernandez & Isaac Rodriguez (España, 2013).
  •  “Extremos – Viaje a Karukinka”, de Federico Molentino & Juan M. Ferraro (Argentina, 2014).
  •  “Komorebitachi”, de Sophie Perrier & Masanori Omori (Suïssa-Japó, 2014).
  •  “Prisioneros del Kanún”, de Roser Corella (España, 2013).
  •  “Sinfonía de Galernas”, de Nadia Penella (España, 2014).
  •  “Trento Symphonia”, de Flatform (França-Itàlia, 2014).

L’exhibició dels curtmetratges seleccionats tindrà lloc al municipi de Figaró-Montmany, el dissabte 3 d’octubre de 2015. La programació de la Mostra estarà disponible a mitjans de setembre en el nostre web.

Mostra Foradcamp: Selecció 2012

 

 

 

 

Abuela Huasteca, (Ezequiel Sánchez)

Berriro igo nauzu, (Carlos Rodriguez)

Bestiario urbano, (J. Corral, N. Escoda, E. Angrill, R. Cervantes, E. Lopez, S. Pérez)

Camí de terra, (Jordi Morató)

Campos, Mallorca, (Noemi Sjöberg)

El Marcel·lí de l’horta, (Filippo del Bello & Rubén Margalló)

Empremtes, (Elisenda Trilla)

Esperit!, (Raúl  Cuevas)

Lanbroa, (Mikel Zatarain)

Les (el bosque), (Aída Ramazánova)

Muy cerca, (Iván Caso)

Na vibración da auga / Na vibración da terra,  (Lois Patiño)

Neva!, (Antonio Pérez y Valerie Delpierre)

Picnic, (Gerardo Herrero)

Soledades – Amanecer nº 1.856.280, (David Varela)

 

 

 

 

Fades i bruixes, (Elisabet Prandi)

Irreal Time, (Manusamo&Bzika: Manuel Ferrer, Alena Mesarosova)

Microliv, (Albert Pradells)

Mou-te, (Ricard Mateu)

Paisatge_1 Paisatge_2.0, (Rrose ® present)

Skull and Snowfall, (Nacho Reig)