Tràiler de la Secció Oficial ForadCamp 2018

El 20 i 21 d’octubre de 2018 es durà a terme ForadCamp – VII Mostra de Cinema amb la Natura.

La Secció Oficial d’aquesta edició constarà de 15 curtmetratges, provinents de Bèlgica, Canadà, Colòmbia, Croàcia, Espanya, Estats Units, França, Letònia, Suïssa, i també dues coproduccions, Argentina-Regne Unit i Estats Units-Espanya.

Ja tenim el trailer amb extractes dels curts seleccionats, i volem compartir-lo amb tots vosaltres!

 

Les 15 pel·lícules que competiran pel Premi del Jurat són: After/Life, de Puck Lo (Estats Units, 2017, 15’); Cerúlia i negra, de Macià Florit Campins (Espanya, 2018, 5’); Cucli, de Xavier Marrades (Espanya, 2016, 16’); El mar inmóvil, de Macu Machín (Espanya, 2018, 11’); Ins Holz (En el bosque), de Corina Schwingruber Ilić & Thomas Horat (Suïssa, 2017, 13’); La dernière meute, de Morgane Thibaut (Bèlgica, 2017, 19’); La flor de la lengua de vaca, de Germán Reyes Ruiz (Colòmbia, 2018, 23’); Ligne noire, de Mark Olexa & Francesca Scalisi (Suïssa, 2017, 11’); Maregrave, de Justine Cappelle (Bèlgica, 2017, 25’); The Mauritania railway: backbone of the Sahara, de MacGregor (Estats Units, Espanya, 2017, 12’); Tierra del viento, de Laura Belinky (Argentina, Regne Unit, 2017, 18’); Two°C – New-York City, de Maxime Contour (França, 2017, 4’); White trash, de Sunčica Ana Veldić (Croàcia, 2017, 11’); Wind should be heard not seen, de Claire Sanford (Canadà, 2018, 13’); Zirdzin, hallo! (Hello, horse!), de Laila Pakalnina (Letònia, 2017, 24’).

Curts seleccionats per a ForadCamp 2018

Ja coneixem la llista dels 15 curtmetratges seleccionats per a la Secció Oficial de ForadCamp 2018. Aquest any hi haurà tres pel·lícules espanyoles, (dues de les quals, produïdes a Catalunya), i treballs provinents de Bèlgica, Canadà, Colòmbia, Croàcia, Estats Units, França, Letònia, Suïssa, i també dues coproduccions, Argentina-Regne Unit i Estats Units-Espanya.

Aquestes són les 15 pel·lícules seleccionades:

  • After/Life, de Puck Lo (Estats Units, 2017, 15’)
  • Cerúlia i negra, de Macià Florit Campins (Espanya, 2018, 5’)
  • Cucli, de Xavier Marrades (Espanya, 2016, 16’)
  • El mar inmóvil, de Macu Machín (Espanya, 2018, 11’)
  • Ins Holz (En el bosque), de Corina Schwingruber Ilić & Thomas Horat (Suïssa, 2017, 13’)
  • La dernière meute, de Morgane Thibaut (Bèlgica, 2017, 19’)
  • La flor de la lengua de vaca, de Germán Reyes Ruiz (Colòmbia, 2018, 23’)
  • Ligne noire, de Mark Olexa & Francesca Scalisi (Suïssa, 2017, 11’)
  • Maregrave, de Justine Cappelle (Bèlgica, 2017, 25’)
  • The Mauritania railway: backbone of the Sahara, de MacGregor (Estats Units, Espanya, 2017, 12’)
  • Tierra del viento, de Laura Belinky (Argentina, Regne Unit, 2017, 18’)
  • Two°C – New-York City, de Maxime Contour (França, 2017, 4’)
  • White trash, de Sunčica Ana Veldić (Croàcia, 2017, 11’)
  • Wind should be heard not seen, de Claire Sanford (Canadà, 2018, 13’)
  • Zirdzin, hallo! (Hello, horse!), de Laila Pakalnina (Letònia, 2017, 24’)

 

L’exhibició dels curtmetratges seleccionats tindrà lloc al municipi del Figaró-Montmany, el cap de setmana del 20 i 21 d’octubre de 2018. La programació de la Mostra estarà disponible a finals de setembre en el nostre web.

Curts seleccionats per al ForadCamp 2016

Ja es coneixen els 14 curtmetratges que integraran la Secció Oficial de ForadCamp 2016. Hi haurà representació nacional, amb tres pel·lícules espanyoles (dues de les quals, catalanes), i després treballs provinents d’Alemanya, Belarús, França, Letònia, Noruega, Països Baixos, Polònia, Portugal, Rússia, i una coproducció de Països Baixos-Nova Zelanda.

Aquestes són les 14 pel·lícules seleccionades:

  • “165/60”, de Anton Brutski (Belarús, 2014, 17 min.).
  • “Beyond the forest”, de Francesca Bertin & Leonhard Kaufmann (Alemanya, 2015, 9 min.).
  • “Borda d’água”, de João Viegas & Miguel Canaverde (Portugal, 2015, 18 min.).
  • “Establishing Eden”, de Margit Lukács & Persijn Broersen (Països Baixos, Nova Zelanda, 2016, 10 min.).
  • “Fóra do Continente”, de Nico Martínez Millán (Espanya, 2014, 20 min.).
  • “Inamovibles”, de Tànit Fernández & Isaac Rodríguez (Espanya, 2015, 5 min.).
  • “Miejsce”, de Julia Popławska (Polònia, 2015, 15 min.).
  • “Mot nord (North bound)”, de Jørn Nyseth Ranum (Noruega, 2015, 10 min.).
  • “Nobody Dies Here”, de Simon Panay (França, 2016, 23 min.).
  • “Obiekt”, de Paulina Skibińska (Polònia, 2015, 15 min.).
  • “Rumba (Waterfall)”, de Laila Pakalnina (Letònia, 2016, 20 min.).
  • “Som pastor”, de Borja Zauzen (Espanya, 2015, 8 min.).
  • “Strana Udehe (Udehe country)”, de Ivan Golovnev (Rússia, 2015, 26 min.).
  • “The art of flying”, de Jan van Ijken (Països Baixos, 2015, 7 min.).

L’exhibició dels curtmetratges seleccionats tindrà lloc al municipi del Figaró-Montmany, el cap de setmana del 8 i 9 d’octubre de 2016. La programació de la Mostra estarà disponible a mitjans de setembre en el nostre web.