Curts seleccionats per al ForadCamp 2019

Ja coneixem la llista dels 17 curtmetratges seleccionats per a la Secció Oficial de ForadCamp 2019. Aquest any hi haurà cinc pel·lícules espanyoles, (dues de les quals, produïdes a Catalunya), i treballs provinents d’Alemanya, Argentina, Bèlgica, Corea del Sud, França, Iran, Països Baixos, República Txeca, Romania, Suïssa, i també una coproducció Suïssa-Espanya.

Aquestes són les 17 pel·lícules seleccionades:

    • All inclusive, de Corina Schwingruber Ilić (Suïssa, 2018, 10’)
    • Becoming, de Jan van Ijken (Països Baixos, 2018, 6’)
    • Dead Sea dying, de Katharina Rabl & Rebecca Zehr (Alemanya, 2019, 29’)
    • Estereotipia, de Inés Espinosa (Espanya, 2019, 15’)
    • Floureja, de Pablo Heuson (Bèlgica, 2017, 12’)
    • Ionas dreams of rain, de Dragoș Hanciu (Romania, 2017, 28’)
    • Laatash, de Elena Molina (Espanya, 2019, 14’)
    • Lionel, de Juan Renau (Argentina, 2018, 14’)
    • Los que desean, de Elena López Riera (Suïssa, Espanya, 2018, 24’)
    • Los rugidos que alejan la tormenta, de Santiago Reale (Argentina, 2019, 15’)
    • Lotus, de Mohammadreza Vatandoust (Iran, 2018, 14’)
    • Plágan, de Koldo Almandoz (Espanya, 2017, 10’)
    • 염(殮) Requiem, de Yimyun (Corea del Sud, 2019, 12’)
    • Shadows, de Noemi Sjöberg (Espanya, 2018, 3’)
    • Sisyphe, de Driss Aroussi (França, 2018, 12’)
    • Sub terrae, de Nayra Sanz Fuentes (Espanya, 2017, 7’)
    • Vlnění (Waves), de Vojtěch Domlátil (República Txeca, 2017, 3’)

 

L’exhibició dels curtmetratges seleccionats tindrà lloc al municipi del Figaró-Montmany, el cap de setmana del 19 i 20 d’octubre de 2019. La programació de la Mostra estarà disponible a finals de setembre en el nostre web.

Curts seleccionats per al ForadCamp 2016

Ja es coneixen els 14 curtmetratges que integraran la Secció Oficial de ForadCamp 2016. Hi haurà representació nacional, amb tres pel·lícules espanyoles (dues de les quals, catalanes), i després treballs provinents d’Alemanya, Belarús, França, Letònia, Noruega, Països Baixos, Polònia, Portugal, Rússia, i una coproducció de Països Baixos-Nova Zelanda.

Aquestes són les 14 pel·lícules seleccionades:

  • “165/60”, de Anton Brutski (Belarús, 2014, 17 min.).
  • “Beyond the forest”, de Francesca Bertin & Leonhard Kaufmann (Alemanya, 2015, 9 min.).
  • “Borda d’água”, de João Viegas & Miguel Canaverde (Portugal, 2015, 18 min.).
  • “Establishing Eden”, de Margit Lukács & Persijn Broersen (Països Baixos, Nova Zelanda, 2016, 10 min.).
  • “Fóra do Continente”, de Nico Martínez Millán (Espanya, 2014, 20 min.).
  • “Inamovibles”, de Tànit Fernández & Isaac Rodríguez (Espanya, 2015, 5 min.).
  • “Miejsce”, de Julia Popławska (Polònia, 2015, 15 min.).
  • “Mot nord (North bound)”, de Jørn Nyseth Ranum (Noruega, 2015, 10 min.).
  • “Nobody Dies Here”, de Simon Panay (França, 2016, 23 min.).
  • “Obiekt”, de Paulina Skibińska (Polònia, 2015, 15 min.).
  • “Rumba (Waterfall)”, de Laila Pakalnina (Letònia, 2016, 20 min.).
  • “Som pastor”, de Borja Zauzen (Espanya, 2015, 8 min.).
  • “Strana Udehe (Udehe country)”, de Ivan Golovnev (Rússia, 2015, 26 min.).
  • “The art of flying”, de Jan van Ijken (Països Baixos, 2015, 7 min.).

L’exhibició dels curtmetratges seleccionats tindrà lloc al municipi del Figaró-Montmany, el cap de setmana del 8 i 9 d’octubre de 2016. La programació de la Mostra estarà disponible a mitjans de setembre en el nostre web.